Kajaki

Górkowy wyjazd kajakowy

Cześć!

Mamy przyjemność zaprosić Was na trzecią już edycję Kajaków z Górką! Jest to tygodniowy spływ organizowany w ramach dominikańskiego Duszpasterstwa Akademickiego Górka, przeznaczony dla śmiałków w wieku akademickim (od 18 do 26 lat), podczas którego będziemy mieli okazję spłynąć (podobno) najpiękniejszą pomorską rzeką – Wdą. Wyjazd rozpocznie się 15.07 popołudniu w miejscowości Lipusz, a zakończy 21.07 w tym samym miejscu, planowo w godzinach wczesno-popołudniowych.

Koszt wyjazdu to 700zł. W tym 200zł bezzwrotnej zaliczki, której wpłata jest warunkiem wpisania na listę uczestników. Już na etapie organizacji ponosimy dużo kosztów i musimy zabezpieczyć się na wypadek Waszej rezygnacji. Pozostałe 500zł należy przywieźć w dniu wyjazdu w gotówce. Kwota 700zł jest lekko przeszacowana i po wyjeździe planuję rozsyłać różnicę pomiędzy zbieranymi pieniędzmi a rzeczywistym kosztem wyjazdu na osobę.

Z wpłaconych pieniędzy wynajmujemy kajaki, opłacamy pola namiotowe, kupujemy jedzenie na cały wyjazd, zamawiamy koszulki, opłacamy ubezpieczenie turystyczne na czas wyjazdu. Mówiąc krótko – płacicie i macie zapewnione wszystko, co potrzebne, żeby przeżyć ten tydzień. Ze swoich pieniędzy będziecie płacić za korzystanie z pryszniców na polach namiotowych oraz zakupy osobiste na trasie.

Dojazd planujemy samochodami, ewentualnie do Lipusza dojeżdżają pociągi. To czy starczy nam miejsc w samochodach, okaże się po zamknięciu zapisów. Wtedy będziemy się z Wami kontaktować celem ustalenia szczegółów transportu.

Wyjazd będzie miał formę namiotowo-biwakową. Spać będziemy w namiocie, obiady gotować w naszej polowej kuchni, a poranną kawę pić słuchając świergotu skowronków.

Plan typowego wyjazdowego dnia powinien wyglądać następująco:
•    Pobudka
•    Msza Święta
•    Śniadanie
•    Składanie namiotów, sprzątanie obozu
•    Pakowanie wszystkiego do kajaków
•    Przepłynięcie trasy zaplanowanej na dany dzień
(w międzyczasie postoje, kąpiele, przekąski)
•    Dopłynięcie na kolejny nocleg
•    Rozbijanie namiotów
•    Gotowanie i jedzenie obiadokolacji
•    Wieczorne integracje
(ogniska z gitarą, spacery po okolicy itp.)
•    Odpoczynek przed kolejnym dniem

Noclegi planujemy tak, aby co drugi dzień była możliwość skorzystać z pryszniców, łazienek czy sklepów.

Jeżeli chodzi o rzeczy, które należy zabrać, to dokładną listę wyślemy na jakiś czas przed wyjazdem. Namiotu nie musicie koniecznie mieć swojego (chociaż byłoby dobrze). Wasi koledzy prawdopodobnie chętnie użyczą kawałka podłogi w swoim ‘domku’. Oprócz tego to biwakowy standard, zapakowany najlepiej w nieprzemakalny worek żeglarski.

Jeśli chodzi o najważniejsze informacje na ten moment to chyba tyle. W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu poprzez e-mail [email protected] albo numer telefonu głównego organizatora: 518 588 761.

Dołącz do nas na facebook'u